Ana Sayfa İnceleme Blink 500 Serisini İnceledik

Blink 500 Serisini İnceledik

377
0

Bu yazımızda sizlere Saramonic firmasının içerik üreticilerine bir armağanı olan Blink 500 Serisi mikrofonlarını tanıtacağım. 

Video kaydettiğiniz cihazınız ister micro usb girişli bir android,ister type c bağlantılı yeni nesil bir cep telefonu olsun, ister Lightning girişli bir iOS tablet ya da mobil cihaz olsun ya da bir video kamera, dslr ya da aynasız fotoğraf makinesi hiç fark etmez hepsine bağlantısı olan bir mikrofondan bahsediyoruz.

İsterseniz kapsülü, yakanıza üzerindeki klips ile takıp sadece bu mikrofonu kullanabileceğiniz gibi, isterseniz de beraberinde gelen lavalier tipindeki 3.5 milimetrelik bağlantı ucu olan yaka mikrofonlarını bağlayıp sesinizi alıcısının bağlı bulunduğu cep telefonu tablet ya da diğer video kayıt cihazlarınıza kablosuz olarak gönderebiliyorsunuz. İster yalnız başınıza isterseniz yanınıza birini alarak iki kişilik bir video çekmek istediğinizde tüm ses kayıt işini kablosuz olarak çözebiliyorsunuz. Son dönemde en güncel cihazlarda yer alan, type-c adı verilen usb-c girişli cihazlardan tutun da, iPad ve iphonelarda gördüğümüz Lightning girişine bir çok android cihazda kullandığımız bu tip bir micro usb girişine ve kameralar için mikrofon girişlerine bağlantı sağlamamız mümkün.

Blink 500 piyasaya 6 model olarak sürüldü. B1’den B6’ya kadar bahsettiğim tüm bu bağlantıları içeren modelleri var. Tek başınıza kablosuz olarak ses kaydedeceğiniz bir yayın yapmak ve bunu kameranıza aktarmak istiyorsanız, B1 Modeli sizin için yeterli olacaktır.Sadece cep telefonumdan tüm kayıtlarımı yapayım ve mikrofonun alıcısını mobil cihazımın şarj girişine takarak en hafif halde ve pratik bir şekilde kullanayım diyorsanız, B3- B4- B5 ve B6 nolu modelleri cihazınız uyumluluğuna göre kullanabilirsiniz. Piyasadaki benzer teknolojide olan cihazların sadece 1 mikrofon ile kullanılması ikinci bir mikrofonu bağlamak istediğinizde ilkini kapatmak ya da kullanamamak durumunda kalınması durumu Blink 500’de yok. Çünkü, tüm bu serinin alıcıları dual channel dediğimiz 2 kanallı teknolojiyi barındırıyor. Aynı anda iki mikrofonu eş zamanlı kullanabiliyorsunuz. Satın aldığınız model tek mikrofon ile de gelse, ikinci mikrofon için her zaman şansınız var.

Üzerinde mikrofon barındıran kapsülü görüntüden gizleyerek dilerseniz beraberinde gelen yaka mikrofonu ile kullanabilmeniz için bir mikrofon girişine sahip. İstediğiniz lavalier tipinde bir yaka mikrofonunu Blink 500 vericisine bağlayarak çekimlerinizi istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Beraberindeki mikrofonu ya da bir başka yaka mikrofonunu taktığınız an sisteminiz hazır.

BLink 500 serisinin kutularında kaç mikrofonlu sistem aldıysanız o kadar yaka mikrofonu ve type-c şarj kablosu çıkıyor. Artık biliyorsunuz ki günümüzde Type-c hızlı bir şekilde standart olmaya başladı. Hem enerji hem de hızlı data transferinin en güzel örneklerinden birisi. 2.4 GHZ’lık yayın bandında bulunduğu için 4.5 G kullanımında sorun teşkil edecek frekansların dışında olup BTK’nın belirlediği bant aralığında ses sinyali göndermenizi sağlıyor. Böylece mikrofonunuz ne bir başka sisteme bağlanıp sıkıntı yaratıyor ne de dışarıdan sesinize parazit yaratabilecek müdahaleler geliyor.

Açık alanda alıcı ve verici arasında 50 metreye kadar bağlantı sağlayabilen Blink 500 mobil cihazlara bağlanır bölümlerinde bir pil barındırmadığından daha hafif ve cihazınızın enerjisini kullanarak hızlı bir bağlantı sağlıyor ve dengenin çok önemli olduğu gimbal gibi cihazları kullanırken ekstra bir ağırlık yaratmıyor. Çünkü bu aparatlar sadece 10.5 gram. Paketi açıyorsunuz, iki cihazı birbiriyle eşleştiriyorsunuz ve ne video ile sesi senkronize etmek zorunda kalıyorsunuz, ne arada ayağınıza elinize makinenize takılan bir kablo ile uğraşıyorsunuz. Sadece çekiminize odaklanıyor, sesinizi pırıl pırıl karşı tarafa aktarıyorsunuz.Size en uygun Blink 500’ü seçin ve içerik üretirken sadece konunuza odaklanıp diğer tüm teknik detayları unutun.

Ürün hakkında daha fazla bilgi veya satın almak için shop.olympus.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz