Ana Sayfa Haberler Capture One 12’ye JPEGmini görüntü sıkıştırma eklentisi geliyor

Capture One 12’ye JPEGmini görüntü sıkıştırma eklentisi geliyor

127
0

İyi fotoğraf çekmek kadar çektiğimiz görüntüleri saklamanın da önemli olduğu fotoğrafçılık dünyasında doğru görüntü sıkıştırma programını seçmek gerçekten dikkat edilmesi gereken konulardan biri. Bu konuda yapılan yeniliklerden biri ise yeni Capture One versiyonun bünyesine eklediği jpeg sıkıştırma programı olan JPEGmini. JPEGmini sayesinde görüntülerinizin kalitesinden ödün vermeden daha küçük boyutlarda saklamanız mümkün.

Lightroom ve Photoshop eklentilerinde olduğu gibi Capture One 12 versiyonun da da Yayınla ya da Birlikte Aç sekmesini kullanarak görüntülerinizi dışa aktarabiliyorsunuz. JPEGmini sıkıştırdığınız görüntülerde belirli bir boyut farkı vermiyor ama EOS R ile çekilen tam boyutlu JPEG fotoğraflarının kullandığı testlerde elde edilen görüntünün standart bir JPEG fotoğrafın neredeyse %25’i kadarına yani 30MB’lik bir fotoğrafın 7-8MB gibi bir boyuta düştüğü görülmüş.

JPEGmini uygulamasını tek başına satın alabileceğiniz gibi, Capture One 12, Lightroom ve Photoshop eklentisinin de olduğu JPEGmini Pro Suite paketi de seçenekler arasında. JPEG Pro uygulamasının tek başına fiyatı 59 dolarken, Pro Suite paketi ise 89 dolar.

Programı satın almadan önce incelemek istiyorum diyorsanız JPEGminin web sitesinden deneme sürümünü indirmeniz mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz