Ana Sayfa Haberler Capture One 20’ye Merhaba Deyin

Capture One 20’ye Merhaba Deyin

416
0

Phase One, popüler fotoğraf düzenleme yazılımının en son sürümü olan Capture One 20’yi piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bu sürüm, birçoğu yazılımı kullanan fotoğrafçıların geri bildirimleriyle geliştirilen bir tasarım, yeni fotoğraf işleme özellikleri ve iş akışı geliştirmelerini de beraberinde getiriyor.

İşte Capture One 20’nin sundukları:

Gürültü Azaltma: “Yüksek ISO ile çekim yaparken, renkleri ve ayrıntıları hiç olmadığı kadar koruyun. Gelişmiş gürültü azaltma özelliği ile düzenlemeye daha kaliteli görüntülerle başlayın.”

Temel Renk Düzenleyici: “Kompakt ve kullanımı kolay yeni temel renk düzenleyicisi ile renkleri daha hızlı düzenleyin. Fotoğrafta herhangi bir yere tıklayın ve herhangi bir rengin tonunu, doygunluğunu ve açıklığını ayarlamak için sürükleyin ya da sezgisel kaydırıcılarla düzenleyin. Daha fazla kontrol için, Gelişmiş Renk Düzenleyici ve Cilt Tonu araçları her zaman yanınızda.”

Yüksek Dinamik Aralıklı Görüntüleme: “Yeni HDR aracı sayesinde kontrast ve tonla daha fazlasını yapın. Parlak noktaları iyileştirin, gölgeleri arttırın, siyahları koyulaştırın ya da en parlak alanları daha parlak hale getirin. İstediğiniz her şey tek bir aracın içinde.”

Kırpma Aracı: “Yeni kırpma aracındaki görünür tutma kolları sayesinde kırpma işlemlerinizi kolayca görselleştirin ve dönüştürün. Merkezden kırpın, kırmayı döndürün ya da tamamlayıcı tuşları kullanarak en boy oranını kilitleyin. “

Fotoğraf Ayırma: “Fotoğraflarınızı düzenlerken zamandan kazanın. Otomatik olarak bir sonraki fotoğrafa geçmek için “bir sonrakine geç” seçeneğini etkinleştirin. Aynı anda birden fazla görüntüyü kolayca görüntüleyebilir ve büyük projeleri hızlıca yönetebilirsiniz.”

Kaydırma Araçları: “Hızlı ve sezgisel çalışın. Tüm araçlarınızı kolayca kaydırın ve sık kullanılanlarınızı anında erişim için en üste sabitleyin.”

Katmanları ve Maskeleri Kopyala: “Fotoğraflardaki belirli katmanları (farklı biçimler ve boyutlardaki fotoğraflar dahil), hedef fotoğraftaki mevcut katmanları değiştirmeden kolayca kopyalayın.”

DNG Dosyaları Desteği: “Dosyaları DNG olarak kaydeden tüm kamera modellerinden, uçaklardan veya akıllı telefonlardan en doğru renkleri ve en net ayrıntıları alın.”

Arayüz: “Küçük güncellemelerle iş akışınızda büyük bir fark yaratın. Araçlara anında ulaşabilmeniz için simgelere metin eklendi, maskeleme aracı erişilmesi kolay hale getirildi ve ayar panosu basitleştirildi. Ayrıca daha yüksek çözünürlüklü küçük resimler elde edin ve tek tıklamayla görüntüleyici arka plan rengini ayarlayın.”

Klavye Kısayolları: “Zum, tam ekran, odak maskesi ve daha fazlası için yeni varsayılan kısayollarla daha hızlı düzenleyin. Ayrıca, ideal iş akışınızı oluşturmak için kısayolları daha da özelleştirin.

Yeni Kamera ve Lens Desteği: “Capture One, tüm büyük kamera markaları için RAW desteği ve lensler için profil oluşturma ve görüntü düzeltme desteği sunuyor. RAW dosya yorumunda olduğu gibi, Phase One, desteklenen her merceğin optik özelliklerini dikkatlice ölçüyor ve çeşitli tasarımların çeşitli optik kusurlarını telafi eden düzeltme algoritmaları oluşturuyor. Sonuç olarak, Capture One, desteklenen lenslerin her biri için gerektiği gibi vinyet ve renk sapması gibi pek çok yaygın optik sorunu düzeltebilir ve görüntünüzün mümkün olan en iyi sürümünü sunar. Ve her zaman en yeni kamera gövdeleri ve lensleri için destek eklentisi yapar.”

Capture One, hangi kamerayı kullandığınıza bağlı olarak farklı versiyonlarda bulunuyor. Capture One Pro 20 için kalıcı lisans 299 dolar. Aylık ödeme yapmayı tercih ediyorsanız, Capture One Pro 20’ye ayda 15 dolar karşılığında abone olabilirsiniz.

Son olarak satın almadan önce yazılımı incelemek isterseniz de 30 günlük bir tam özellikli ücretsiz deneme sürümü sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz