Ana Sayfa Haberler Dünyanın En İyi Görüntü Sabitleme Özelliğine Sahip Kamerası: Olympus OM-D E-M1 Mark...

Dünyanın En İyi Görüntü Sabitleme Özelliğine Sahip Kamerası: Olympus OM-D E-M1 Mark III

479
0

Olympus olağanüstü hareketlilik için üretilmiş yeni profesyonel kamera modelini OM-D E-M1 Mark III’ü duyurdu.

Olympus OM-D E-M1 Mark III, 7.5 deklanşör hızı adımı, yeni bir görüntü işlemcisi (TruePic IX), son derece hassas ve hızlı otomatik odaklama özelliklerinin yanı sıra çeşitli benzersiz çekim özellikleriyle dünyanın en iyi görüntü sistemine sahip. Diğer değiştirilebilir lens sistemlerinin boyutunun ve ağırlığının yarısı kadar olan Olympus’un en büyük avantajı lensler dahil kompakt, hafif kamera sistemi sayesinde kullanıcıyla inanılmaz bir hareketlilik sunması. Yüksek çözünürlük, yüksek performanslı lens dizilimi ve güçlü görüntü sabitleme yeteneklerinin birleşimi, çeşitli senaryolarda keskin, yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar elde etmenizi sağlıyor. Bu model tüm fotoğraf türleri için uygun olsa da özellikleri hareket halindeyken özellikle doğa ve vahşi yaşam, manzara, portre fotoğrafçılığı ve “koş ve çek” film yapımı için kullanışlı hale geliyor.

Dünyanın en iyi görüntü sabitleme performansı

Desteklenen lenslerin lens içi görüntü sabitlemesini gövde içi 5 eksenli görüntü sabitleme ile senkronize ederken, E- M1 Mark III, 5 eksenli senkron IS ile telafi 7.5 deklanşör hızı adımlarında dünyanın en iyi sabitleme performansını sunar. Bu dengeleme seviyesi, karanlık yerlerde ve süper telefoto fotoğrafçılığı sırasında tripod kullanmadan çekim yapılmasını sağlarken, fotoğrafçılar ve film yapımcıları için tamamen yeni olanaklar sunuyor.

Birinci sınıf görüntü kalitesi

Yeni görüntü işleme motoru TruePic IX, 20,4 Megapiksel Canlı MOS sensörü ve kapsamlı bir yüksek çözünürlük serisi ile birlikte M.Zuiko lensler, 5 eksenli IS, yüksek hassasiyetli ayarlarda bile minimum gürültü ve çekimin kenarlarına kadar minimum bozulma ile birinci sınıf görüntü kalitesi sağlıyor. Daha yüksek çözünürlüğe ihtiyaç duyan kullanıcılar için ise 50MP taşınabilir yüksek çözünürlüklü çekim özelliği, tripod kullanmadan yaklaşık 50MP yüksek çözünürlüklü görüntülerin yakalanmasını mümkün kılıyor. Ayrıca ND filtresi olmadan düşük obrürator hızı efektleri sunan LiveND özelliğine de sahip.

Hava koşullarına dayanıklılık

Tetsuro Shimizu

Zorlu kava koşullarına dayanıklılık konusunda hatırı sayılır bir üne sahip olan Olympus teknolojileri, zorlu ortamlarda mutlak güvenirlik sunuyor. OM-D E-M1 Mark III’ün dayanıklı magnezyum alaşımlı gövdesi, toza, donmaya dayanıklı tasarımı ile Olympus her zaman ve her yerde çekim yapmanıza olanak tanıyor.

Gelişmiş yüz önceliği/ göz önceliği

İnsanların yüzlerini ve gözlerini otomatik olarak algılayan bunlara odaklanan AF artık daha ileri seviyede özelliklere sahip. Yeni görüntü işlemcisi TruePic IX, küçük yüzleri ve gözleri daha iyi algılamak ve geçmişte yüz algılamanın zor olduğu durumlarda bile (örneğin yüzlerin yanlarına odaklanmak gibi) bir nesneye sabit odaklanmayı sağlamak için daha yüksek işleme yetenekleri ve gelişmiş AF algoritmaları içeriyor. Fotoğraf veya video çekerken yüzleri seçmek için düğmeleri veya dokunma işlemlerini kullanabilirsiniz ve algılama tek bir düğmeye dokunarak açılabilir veya kapatılabilir. Çok yönlü kullanımın yanı sıra bu özellik E-M1 Mark III’ü vlogger’lar için vazgeçilmez haline getirecek gibi duruyor.

Yeni Yıldızlı Gökyüzü AF özelliği

Denis Smith- F1,2, 20sn, ISO3200

Bu özellik astrofotoğraf tutkunları için geliyor. OM-D E-M1 Mark III için yeni olan Starry Sky AF, astrofotografi dünyasında devrim yaratacak bir özellik. Geçmişte, fotoğrafçılar geleneksel olarak manuel odaklamaya güveniyordu. Gece gökyüzünde parlayan en küçük yıldızlara bile doğru ve ultra yüksek hassasiyetli otomatik odaklamayı sağlamak için yeni bir algoritma geliştirildi. Yıldızlı Gökyüzü AF’deki iki moddan biri, odaklama hızına ve tam AF işlemlerine kısa sürede öncelik veren Hız Önceliği modu. Güçlü görüntü sabitleme sayesinde, bu özellik el tipi astrofotografiyi geniş açılı bir lens kullanarak mümkün kılıyor. İkinci mod ise Doğruluk Önceliği, ince ayarlı bir odak taraması kullanıyor ve telefoto lenslerle belirli yıldızları çekmek için etkili bir kullanım sunuyor.

Pro Capture modu

Bu mod, kuş uçuşu gibi fotoğrafçı için zamanlaması zor olan sahneleri yakalamayı mümkün kılıyor. Pro Capture, deklanşöre yarım basıldığında çekim yapmaya başlıyor ve RAW / tam çözünürlükte 35 kareye kadar çekim yapmak için ayarlanabilen bir tampon bulunuyor. Düğmeye tam olarak basıldığı anda, düğmeye basıldığında kaydedilen görüntülerin üstünde çerçeveler geriye dönük olarak seçilebiliyor.

B Modu

 B modu artık Canlı Kompozit’e kolay erişim için çekim modu kadranında mevcut. OM-D E-M1 Mark III, aynı deklanşör hızında kaydedilen birden fazla çekimi üst üste bindiren ve yalnızca hafif izleri yakalamak için daha parlak olan bölümleri birleştiren Canlı Kompozit ile donatılmıştır. Bu özellik, uzun pozlamalar yaparken çok parlak olan görüntülerin ortak fenomenini önlemeye yardımcı oluyor. Canlı Görünüm’ü kullanarak ışık yollarının ilerlemesini gerçek zamanlı olarak kontrol edebilirken, çekim modu kadranına B modu eklendiğinde, Canlı Kompozit, Canlı Ampul ve Canlı Zaman’a erişmek ve yapılandırmak artık daha kolay.

OM-D Movie, güçlü görüntü sabitleme ile elde taşınabilir 4K / C4K çekimi

E-M1 Mark III, video kaydı için özel olarak tasarlanmış bir IS moduna sahip. Gövde içi 5 eksenli sabitleme ile birleştirilmiş elektronik sabitleme, özellikle videograflar için mükemmel görüntü sabitleme sağlıyor. Bu, 4K veya Sinema 4K (C4K) gibi kamera sarsıntısının etkilerine duyarlı olan yüksek çözünürlüklü formatlarda çekim yaparken bile tripod veya başka bir sabitleme cihazı kullanmadan elde taşınır video içeriği oluşturmak için yüksek düzeyde performans sağlıyor.

OM- Log400 desteği

Bu model, gölgelerde ve açık tonlarda ayrıntı kaybı olmadan çekim yapılmasını sağlayan OM-Log400 çekimini ve görüntüler üzerinde yüksek derecede özgürlük için renk derecelendirmesini destekliyor.

Olympus OM-D E-M1 Mark III’ün, 24 Şubat’ta satışa sunulması bekleniyor.  Gövde 1.800 dolarken, M.Zuiko Digital ED 12-40mm f / 2.8 PRO Lens ile eşleştirdiğiniz takdirde 2.500 dolar fiyatına sahip.

Ürün hakkında daha fazla bilgi almak için shop.olympus.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz