Ana Sayfa Haberler Dünyanın En Küçük Full Frame Aynasız Kamerası: Sigma fp

Dünyanın En Küçük Full Frame Aynasız Kamerası: Sigma fp

303
0

İçinde bulunduğumuz Temmuz ayından itibaren dünyanın en küçük ve en hafif full frame aynasız dijital kamerası artık 112.6 x 69.9 x 45.3mm’lik boyutu, bataryası ve kartı olmadan 370 gram ağırlığıyla Fortissimo Pianissimo yani Sigma fp.

Kamera 24.6 megapiksel, 35mm Bayer sensörüne sahip. Ayrıca küçük gövdesine rağmen, birçok değiştirilebilir lens ve aksesuara izin veriyor. Sigma fp görüntünün renk ve tonunu ayarlama, HDR fonksiyonu ve animasyonlu GIF yaratma gibi özellikleriyle kullanıcılarına eşsiz bir çekim deneyimi sunuyor.

Profesyonel sinema kameralarının yanı sıra, Sigma fp, 12 bit CinemaDNG formatında harici kaydı destekleyen ilk DSRL fotoğraf makinesi ünvanını da bünyesinde barındırıyor. 4K çözünürlükte 24p kayıtları, film yapımında bile kullanılabilecek videolar üretebilme yeteneğine sahip. L mount kullanımı sayesinde, Sigma lenslerinin yanında diğer üreticilerin lensleriyle de kullanılabiliyor. Modelin fiyatı henüz açıklanmazken, raflardaki yerini sonbahar aylarında alması planlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz