Ana Sayfa Makaleler Kate Whyte ve Softlight Kit ile Güzellik Fotoğrafçılığında Detayları Yakalamak

Kate Whyte ve Softlight Kit ile Güzellik Fotoğrafçılığında Detayları Yakalamak

163
0

Genç kız olduğu zamanlarda bile, detaylar Kanada doğumlu güzellik fotoğrafçısı Kate Whyte için hep büyüleyiciymiş. “Arkadaşlarım on tane resim çizerken ben bir tanesini yapabilmek için saatlerimi harcardım. Bir insanı benzersiz yapan özelliklere, detaylara odaklanmaya bayılıyorum. Eğer bir insanın doğal özelliklerini parlatabilirsem, o zaman gerçek güzelliği ortaya çıkardığımı anlıyorum. Yumuşak ışığı farklı şekillerde kullanmak bunu mümkün kılıyor, Profoto Softlight Kit de bu yüzden mükemmel zaten: küçük, kompakt ve çok yönlü.”

Fotoğraf: Elliott Graham

Kurumsal dünyada birkaç sene tasarım işinde 9-5 çalıştıktan sonra Kate freelance dünyasına girmeye karar veriyor. Bu asla pişman olmadığı bir karar.

“Güvenli ve tanıdık olanı bırakmak, bilmediğin bir şeye adım atmak her zaman korkutucudur. Ama ben bunu yaptım ve bunun şimdiye kadar verdiğim en iyi karar olduğunu söyleyebilirim. Güzellik fotoğrafçılığı beni gerçekten harekete geçiriyor, bu kadar mikro bir seviyeye inmekte beni çeken bir şeyler var, kirpikleri, cildin dokusunu, bebek tüylerini görmek ve bunu izleyiciye göstermek, işte yapmak istediğim şey.”

Fotoğraf: Kate Whyte

Dünyanın daha fazla güzelliğe ihtiyacı var

Kate’in müşterileri yüzde 50/50 ticari ve portre karmasından oluşuyor. Makyaj ve mücevher genellikle ticari olanların konusu ve bu tür işlerle ürünü gerçekten ortaya çıkarmak için yansımalar ve ızgaralarla çok fazla çalışıyor.

“Yaptığım her işte, izleyicinin nefesini kesip “vay canına” demesini sağlayacak kadar güzel bir fotoğraf oluşturmayı amaçlıyorum. Vay be faktörü benim kartvizitim, beni diğerlerinden ayıran, dünyaya biraz daha güzellik katmayı başardığımın göstergesi benim için.”

Fotoğraf: Elliott Graham

Kate Whyte’dan güzellik fotoğrafçılığı için 3 ipucu ve püf noktası

1.Basit tutun

“Her şeyden en iyi şekilde yararlanmayı istemeniz çok normaldir: saçlar, dudaklar, kirpikler, değerli taş aplikeleri. Ancak ben sizi tam tersini yapmanızı öneriyorum. Belirli bir özelliği vurgulamak istiyorsanız buna sadık kalın. Basit tutmak, görüntülerinize parlak ve sofistike bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur.

2.Kalifiye makyaj sanatçılarıyla çalışın

“Bir makyöz ararken, portföylerinde güçlü ”neredeyse makyaj yok” görünümü veren birilerini arayın. Ben cildin doğal dokusunu önemseyen ve onu çok fazla fondötene bulamayan makyaj sanatçılarını bulmaya çalışırım. Trendin ne olduğunu öğrenmek için ise Instagram’daki üst düzey makyaj markalarını takip edin.

3.Güçlü ışıklarla çalışın

“Güzellik fotoğrafçılığı tamamen ayrıntıları tasvir etmek ve tüm detayların odakta olduğundan emin olmakla ilgi olduğu için, alan derinliğinizin çok dar olmaması için küçük bir diyaframla çalışmak önemlidir. Profoto D2 1000 AirTTL, tüm mikro ihtişamıyla net ayrıntılar ve dokular yakalamama izin veriyor.”

Fotoğraf: Elliott Graham

Modeller ışıkla çizilen karakterlerdir

Fotoğrafçı güzellik çekimleri ve portre çekerken, modelin gireceği farklı rollere ve ifade yoluyla duygularını gösterme yeteneğine bel bağlar.

“Benim yaptığım şey dramatik ve işlerim de bunu yansıtıyor. Modeller aydınlatma ve stil yoluyla yaratılan karakterler oluyorlar. Bir çekim için aradığım şey lateks eldiven giyebilen ve arkaya taranmış saçlı bir modelken, başka bir çekim için yumuşak bukleler, çiçekler ve pasteller isteyebilirim. Çok yönlülük kesinlikle çekim yaptığım kişide aradığım bir şey.”

Fotoğraf: Elliott Graham

Yumuşak ışıkla duygu yaratmak

Makyaj sanatçıları ve diğer yaratıcılardan oluşan ekibini topladıktan sonra, Kate bu çekimin temasının “karamsar anlamda bir güzellik” olduğuna karar verdi. Model Amanda, çok az makyajlıydı ve her zamanki gibi Kate, modelin doğal özelliklerini ortaya çıkarmak istiyordu.

“Bir duygu, izleyicinin dikkatini çeken bir şey olduğunda fotoğraf biraz daha ilginç hale geliyor. Ve Softlight Kiti bunu yapmak için gerekli tüm araçları sağlıyor. Bu çekimde Profoto D2’yi yüksek güçle modele gerçekten yakın bir yere yerleştirdim ve sonra yumuşak gölgeler ve parlak noktalar veren ışığı ve difüzörü eşitlemek için bir reflektör kullandım. Amanda’nın doğal makyajını sergilemek için mükemmel.”

Fotoğraf: Kate Whyte

Güzellik fotoğrafçılığı için en iyi ışık

Kate bu çekimde sağladığı güç nedeniyle Profoto D2 1000 AirTTL kullanıyor.

“Aşağıdaki fotoğraf için, Softlight Reflektör’ü tek başına, difüzör veya ızgara olmadan kullandım. Nemli cildi ve parlak dudağı biraz daha sert, daha az dağınık bir ışık kaynağıyla vurgulayarak göstermek istedim.”

Fotoğraf: Kate Whyte

“Aşağıdaki son çekimde Profoto Softlight reflektörünü, sağıma bir açıyla tutturduğum ızgarayla kullandım. Keskin ve grafik göz kalemini, düşük topuz ve tül ile de güçlü profilini göstermiş oldum.”

Fotoğraf: Kate Whyte

Işıkla sihir yaratmak

“Benim ilham kaynağım her zaman yaratıcı bir şekilde çalışan insanlar oldu, burada bir enerji, fantastik bulduğum bir tutku var. Ve bu takımın bir parçası olmak, sihir yaramak için beraber çalışmak o kadar tatmin edici ki. Kendimi yaratıcı olarak adlandırmak ve sevdiğim şeyi yani güzellik fotoğrafçılığını çalışabilmek beni çok mutlu ediyor. Ve bunu yapabilmek için, iyi ışığa ve ekipmanıma güvenmem gerekiyor. Bunu elde etmek için Profoto’ya güvenebileceğimi biliyorum. Hem de her zaman.”

Fotoğraf: Kate Whyte

Taşınabilir bir ekipmanın faydaları

Kate çeşitli yerlerde çalışıyor, bazen bir iş için birden fazla yerde çekim yapması gerekiyor.

“Şimdiye kadar ihtiyacım olan tüm ürünlerle bir konumdan diğerine kolayca taşınmak gerçekten imkansızdı. Yeni Softlight Kiti, konumlar söz konusu olduğunda daha esnek olmamı sağlıyor ve ihtiyacım olan her şeyin içinde olduğunu biliyorum. Birlikte verilen Softlight Reflektör kasası ile nakliye sırasında herhangi bir hasar için endişelenmem gerekmiyor. Kesinlikle ileride de kullanmaya devam edeceğim bir ekipman.”

Fotoğraf: Kate Whyte

Kate Whyte

Arka plan: Fotoğraf dünyasına girmeden önce grafik tasarımcı / İllüstratör

Fotoğrafçılık türü: Güzellik / moda / portre

Memleketi: Victoria, BC, Kanada

Her fotoğrafla hedef: Kendime meydan okumak ve izleyiciye vay be dedirtmek!

En sevdiği ışık: Profoto D2 1000 AirTTL

Yazar: Sofia Sigfridsson

Kaynak: profoto.com/int

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz