Ana Sayfa İnceleme Manfrotto MVK500AM Video Tripodu

Manfrotto MVK500AM Video Tripodu

121
0

Bu hafta Manfrotto bölümümüzün konuğu MVK500AM. Manfrotto video sektöründe uzun yıllardan beridir süregelen tecrübesini ürettiği ekipmanlara yansıtmayı başaran sayılı firmalardan bir tanesi. Birçok çeşitlilik yaratması sebebi ile kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmeyi amaçlayan Manfrotto, fiyat avantajı sağlayan MVK500AM ile performans serisinde ön plana çıkıyor.3.56KG kendi ağırlığı bulunan bu tripodun taşıma kapasitesi ise fabrika değeri olarak tam 5kg. Alüminyum malzemesi sayesinde dış çekimlerde oldukça sağlam bir performans sunuyor. Şu anda zaten küçülen teknoloji kapsamına göre piyasada bulunan makinelerin çoğu Manfrotto ile birlikte kullanılıyor. Manfrotto son kullanıcı dostu olan bir firma olduğundan müşteri ihtiyaçlarına ve isteklerine önem veriyor. Bu bağlamda ise akışkan kafa sistemi konusunda çığır atlatan bir teknoloji ile atlama yaratmayan ve kolay taşınabilir tripodları piyasaya sürüyor.

MVK500AM’nin en büyük özelliklerinden birisi de engebeli zeminlere göre ayak boylarını çok kolay bir kilit sistemi ile ayarlayıp denge sağlamak. 3 kademeli ayağı sayesinde istenilen boylara göre rahat ayarlama sağlayabiliyorsunuz. Ortadan ayaklara destek veren bir ünitesi de mevcut. Bu sayede tripod hem daha stabil bir hal alıyor hem de sağlamlaşıyor. Ayrıca MVK500AM’ nin twin (ikiz) ayak olduğununda altını çözmek gerekiyor.

Manfrotto MVK500AM’nin fabrika değerlerine göre yüksekliği 154cm olarak geçiyor ve minimum yüksekliği ise 67.5cm olarak gözüküyor. Bunun dışında ayaklarının kapalı konumdaki halindeki uzunluğu ise 72cm. Bu modelin en yüksek ısıda çalışma derecesi 60 C, en düşük çalışma sıcaklığı ise -20 C olarak kaydedilmiş vaziyette. Bunun dışında şu anda piyasada bulunan aynasız fotoğraf makineleri, Handycam’ ler, DSLR ve video kameraların %95’ i veya daha fazlası ile birebir olarak ürün uyumu sağlıyor. Panaromik olarak 360 derece dönüş kabiliyetine sahip olan Manfrotto MVK500AM rakiplerine göre oldukça yumuşak geçişli bir video çekimi üretmesini sağlıyor.


Yazımızın sonuna gelirken Manfrotto hem fotoğraf hem de video alanında kendini hala geliştirme gayretinde iken bir taraftan da geleneksel olarak asla kopamayacağınız ürünlerin üretimine devam ediyor. Manfrotto’ nun video çözümleri konusundaki ürün gamına iyice hayran olacağınızdan hemfikiriz. Çünkü Manfrotto sadece bir marka değil özel üretim tripodları sayesinde de size uygun bir sistem çözümü sağlıyor.

Ürün hakkında daha fazla bilgi veya satın almak için shop.olympus.com.tr ziyaret edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz