Ana Sayfa Haberler Manfrotto’nun Yeni Befree GT XPRO’su Makro Fotoğraf Tutkunları İçin Geliyor

Manfrotto’nun Yeni Befree GT XPRO’su Makro Fotoğraf Tutkunları İçin Geliyor

176
0

Makro, fotoğrafçıların özellikle seyahat ederken çalışmayı seçtiği en zor konulardan biri. Genellikle objeye yaklaştığımız zaman ihtiyacımız olan alan derinliğini elde etmek için ya yeterli ışık yoktur ya da tripodlarımız kameramızı istediğimiz pozisyona ayarlamamıza izin vermez.

Işte tam bu sırada sahneye Manfrotto çıkıyor ve yeni Befree GT XPRO ile bu soruna son veriyor. Bu seyahat tripodu 90 derece dönebilme ve fazlasıyla alçaltılabilme özelliğiyle özellikle makro fotoğrafçıların kalbini çalacak gibi görünüyor. Manfrotto Befree Advanced ailesine katılan bu yeni üye hem alüminyum hem de karbon fiber seçenekleriyle karşımıza çıkıyor.

GT XPRO 10cm’ye kadar alçalabiliyor yani çimlerin üzerinde gezen rengarenk böcekler için oldukça ideal iken en uzun hali ise 164cm’ye kadar çıkıyor. Alüminyum versiyonu 2 kg ağırlığındayken, karbon fiber versiyonu 1, 760gram ile daha hafif bir yapıya sahip. Her ikisi de 10 kg’ a kadar ağırlığı taşıyabiliyor ve Befree Advanced ailesinin diğer üyelerinden farklı olarak orta sütun ters çevrilip, 90 derecede kullanılabiliyor. Ürünlerin fiyatı ise şöyle: GT XPRO alüminyum versiyonu 290$, karbon fiber versiyonu 430$.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz