Ana Sayfa Makine Olympus Entegre Wi-fi Özelliği

Olympus Entegre Wi-fi Özelliği

327
0

Tüm Olympus fotoğraf makinelerinde dahili wi-fi standart bir özelliktir.  Hem giriş seviyesi hem de ileri seviye fotoğraf makinelerinde mevcuttur. Akıllı telefonunuzu kusursuz bir aktarım aracı ve uzaktan kumandaya dönüştüren bu özelliği inceleyelim.     

Bu özelliği kullanmak için android ya da ios işletim sistemli akıllı telefonunuza Olympus Image Share uygulamasını yüklemeniz yeterlidir.

Uygulamayı akıllı telefonunuza yükledikten sonra kolay bir arayüz ile karşılaşıyorsunuz.

Fotoğraf makinanız ile telefonunuzu eşleştirmek için fotoğraf makinenizde çıkan kare kodu taratmanız yeterli. Bu kare kodu görmek için kameranızın menü tuşuna basarak menüden oynatma / playback menüsünden akıllı telefona bağlan/connect to smartphone sekmesini seçmeniz gerekmekte.

Uygulamada Uzaktan Kumanda, Fotoğrafları içe Aktar, Kameranın Kullanımı, Fotoğraf Düzenle ve Geotag Ekle sekmeleri bulunuyor.

Uzaktan kumanda sekmesinde, akıllı telefonunuz ile fotoğraf makinenizin tüm ayarlarını (enstantane, diyafram, iso, beyaz ayarı vb) düzenleyebilir, çekim modlarını (A, S, P, M, Auto, Art, Scn, Video) değiştirebilir hatta cep telefonunuzun dokunmatik ekranına dokunarak istediğiniz yere netlik yaparak anında fotoğraf çekebilirsiniz.  Timelapse, uzun pozlama gibi modlarda kumanda olarak telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Fotoğrafları içe aktar sekmesinde çektiğiniz fotoğrafları görerek telefonunuza aktarıp, sosyal ağlarda hızlıca paylaşabilirsiniz.Kameranın kullanımı sekmesi kullandığınız makinenin kullanımı hakkında bir kılavuzu içeriyor.

Fotoğraf Düzenle sekmesi, Olympus Palette yazılımını aktifleştirir, bu yazılım üzerinden fotoğrafınızda renk ışık düzenlemelerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Geotag ekle özelliği ise Olympus Image Track uygulaması ile fotoğraflarınıza coğrafi konum eklemenizi sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz