Ana Sayfa İnceleme Profesyonel Çözüm Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD G2

Profesyonel Çözüm Tamron SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD G2

363
0

Bu yazımda sizlere en çok kullanılan 24-70mm sınıfının bu çok sevilen objektifi ile neler yapılabileceğini ve avantajlarını anlatacağım.

Tamron 24-70mm f/2.8 G2, full frame gövdeler için üretilen SP logolu üst sınıfta yer alan profesyonel bir objektif. Tamron objektiflerde hiçbir maliyetten kaçmadan en iyi optiklerin ve malzemelerin kullanıldığı objektiflere SP ismi veriliyor. Dolayısıyla da Tamron 24-70mm f/2.8 G2 objektif, kaliteli, sağlam, hızlı ve keskin. Haliyle de küçük boyutlarda ancak ağır ve dayanıklı…

Genel Amaçlı Objektif

Tamron 24-70mm f/2.8 G2 objektif full frame gövdelerde tüm gün çekim yapmaya ve pek çok konuyu fotoğraflamaya uygun bir odak uzaklığı sunuyor. 24mm geniş açıdan 70mm orta tele açıya kadar bir esneklik veriyor. Objektifin en önemli avantajı maksimum diyafram açıklığının f/2.8 olması. Bu sayede az ışık şartlarında çalışmak ve sığ alan derinliği elde etmek çok daha kolay. Ayrıca G2 logosu onun yüksek çözünürlüklü gövdeler ile tam uyumlu olduğunu anlatıyor. Haliyle portreden manzaraya kadar hemen her konuda kullanışlı bir objektif Tamron 24-70mm f/2.8 G2.

Portre demişken; Tamron 24-70mm f/2.8 G2 objektif özellikle gurup çekimleri, boy ve bel üstü porteler gibi çekimlerde çok etkili bir objektif. 24mm de sunduğu yaklaşık 84 derecelik açı ile topluluk ve grup fotoğraflarında herkesi kadrajın içerisine alabiliyorsunuz. 50mm de standart bir objektife dönüşürken 70mm de boy ve bel üstü portreler için tam bir portre objektifine dönüşüyor. En açık diyafram değeri olarak f/2.8 değeri sunması özellikle arka planı flu yapmak adına avantaj.

Tamron 24-70mm f/2.8 G2 objektifte ayrıca eBAND Kaplama ve BBAR kaplamalar bulunuyor. Bu kaplamalar özellikle ters ışıkta yapılan çekimlerde objektif içerisinde oluşan parlamanın ve gölgelenmenin önüne geçiyor. Özellikle arkadan aydınlatmalı çekimlerde önemli bir avantaj.

Manzara ve günlük hayatı fotoğraflarken objektifin perspektif bozulmasının nerdeyse hiç olmaması ve f/16, f/22 gibi kısık diyafram değerlerinde de keskinliğini büyük oranda koruması tüm kadraj boyunca keskin fotoğraflar almayı kolaylaştırıyor. 24mm geniş açı manzara çekimlerinde ea en çok kullanılan açılardan…

Tamron 24-70mm f/2.8 G2 objektif profesyonel sınıfta yer aldığı için; düğün, moda, reklam, katalog gibi ticari işlerde kullanıcısını yarı yolda bırakmayacak bir objektif. Uzun süreler zor şartlarda çalışmaya uygun bir yapıda. Pek çok noktadan mühürlü contalar ve sağlam gövde yapısı ile toza ve neme dayanıklı. Dolayısıyla açık havada yapılan pek çok çekimde toz ve yağmurdan etkilenmiyor.

Tamron 24-70mm f/2.8 G2 objektif hızlı ve sessiz AF yapabiliyor. İçerisinde bulunan çift AF mikro çipi ve ultrasonik motoru sayesinde AF yaparken hiç ses çıkartmıyor. Sessiz olmanın yanında doğru ve hızlı netleme yapmayı da başarıyor. Bu sayede tam doğruluk istenen portre ve reklam çekimlerinde güvenilir bir yardımcı olmayı başarıyor.

Aynı zamanda yumuşak manuel netleme halkası sayesinde video çekimlerinde tam kontrollü manuel fokus yapmak mümkün. Bu sayede followfocus gibi yardımcı araçlarla uyum içerinde çalışabiliyorsunuz. Objektifin sessiz çalışması video çekimlerinde de önemli bir avantaj.

Tamron 24-70mm f/2.8 G2 objektif 9 bıçaklı diyaframı sayesinde etkili ve güzel görünen bokehler üretebiliyor. Bu sayede hem videoda hem de fotoğrafta arka planda şık ve doğal görünümlü bokehler yakalanabiliyor.

Avantajlar

Tamron 24-70mm f/2.8 G2 objektif profesyonel sınıfta üst düzey optik performans, keskinlik ve görüntü kalitesi sunan bir objektif. Sessiz ve hızlı netliyor. VC çok iyi çalışıyor ve işini sessizce yapıyor. Sağlam ve toza, suya dayanıklı yapısı ile zor şartlarda da kullanıma uygun. Hem fotoğraf hem de video işlerinde kullanıcısını yarı yolda bırakmayacak bir objektif.

Çok uzaktaki konuları fotoğraflamak dışında hemen hemen her alanda kullanıma uygun. Bunun yanında Tamron 24-70mm f/2.8 G2 objektifin fiyat avantajı da yüzleri güldürüyor. Rakiplerinin 8-10 bin bandındaki fiyatlarına oranla Tamron 24-70mm f/2.8 G2 objektif 6.500tl civarında bir fiyatla alınabiliyor.

Sonuç olarak; rekabetçi fiyatı, kalitesi ve keskinliği ile pek çok çekim için uygun olan Tamron 24-70mm f/2.8 G2 objektif her fotoğrafçının çantasında olması gereken objektiflerden birisi.

Ürün hakkında daha fazla bilgi veya satın almak için shop.olympus.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz