Ana Sayfa İnceleme Profesyonellerin Tercihi Viltrox VL-D60T

Profesyonellerin Tercihi Viltrox VL-D60T

207
0

Daha önce Viltrox’un VL-162T led ışığının incelemesini yapmıştık. VL-162T ufak boyutları ile kullanımı oldukça pratik ve kameranızın üzerine takabileceğiniz bir ışık. Eğer bu tarz ışıklar benim için yeterli değil daha fazla aydınlatma istiyorum diyorsanız o zaman Viltrox’un profesyonel seri Led ışıkları ile tanışma zamanınız gelmiştir. Bu incelememizde Viltrox’un 6324 LM parlaklık verebilen VL-D60T modeline göz atıyoruz.

Viltrox VL-D60T kutu içerisinden kendi çantasıyla birlikte çıkıyor. Bu bez çanta içerisinde ayrıca koruma amaçlı olarak köpük kullanılmış. Çanta içerisinde kumanda, elektrik kablosu, difüzör ve alyan anahtar bulunuyor. Işığın gövde kalitesi oldukça iyi. Metal gövde ve yine metal kapaklar kullanılmış. Barn door da denilen ve ışığı yönlendirmek için kullandığımız bu kapakların bağlantı yerlerindeki vidaların gevşeme ihtimaline karşı kutu içerisinde bir alyan anahtar bulunuyor. Işığı yukarı aşağı yönlendirmek için yine metal bir aparat kullanılmış ve yanındaki vidalar yardımıyla bunun sıkılığını ayarlayabiliyoruz. Gövdenin metal olması sayesinde ısınma problemi yaşamıyorsunuz.  Kutu içerisinde bir de difüzör bulunuyor. Difüzörü sürgülü bir şekilde kolayca ışığın önüne takıp çıkarabiliyoruz. Daha yumuşak bir ışık istediğinizde bu difüzörü kullanabiliyorsunuz.

Viltrox VL-D60T’nin arka tarafında bir kontrol paneli bulunuyor. Bu kontrol paneli üzerinde parlaklık derecesini, ışık ısısını, pil yüzdesini ve hangi kanalda çalıştığını gösteren kaliteli bir LCD ekran bulunuyor. Ekranın hemen altında parlaklığı ve renk ısısını ayarlamak için iki kontrol düğmesi mevcut. Ayrıca power düğmesi, adaptör girişi ve birden fazla ışığı kontrol etmenizi sağlayan DMX giriş çıkış üniteleri yine bu kontrol paneli üzerinde bulunuyor.

VL-D60T’nin üzerinde 816 adet boncuk tip yüksek kalitede led bulunuyor. Bu ledlerin en güzel tarafı da çevre dostu olması, enerji tasarrufu sağlaması ve uzun ömürlü olması. Led ışığın parlaklığını %20-%100 arasında üzerinde kontrol düğmesi ile ya da kumanda ile ayarlayabiliyoruz. Renk sıcaklığı ise 3300K-5600K arasında ayarlanıyor. Maximum parlaklıkta 6324 LM ışık şiddeti veren VL-D60T’nin renk indexi 95 ve üzeri. Yani renk doğruluğu konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir cihaz.  32cmx34cm genişliklerinde olan ürün 1900 gr ağırlığında. VL-D60T’nin kutu içerisinden bir de kumanda çıktığından bahsetmiştik. Malzeme kalitesi güzel olan sade bir tasarıma sahip kullanışlı bir kumanda. Işığın arka panelinde kullanılan yüksek çözünürlüklü LCD ekran bu kumanda üzerinde de var. Kumanda ile bir veya birden fazla ışığı kontrol edebiliyorsunuz. Örneğin altı adet ışığı farklı gruplara ayırıp her birini isterseniz tek bir kumanda üzerinden kontrol edebiliyorsunuz.

Cihazın pille de çalışabildiğini söylemiştik. Sony NP serisi iki adet pille çalıştırabildiğiniz cihaz maximum parlaklıkta yaklaşık 1,5 saat kullanım sağlıyor. Daha az parlaklık derecelerinde bu daha uzun kullanım sağlıyor. Açıkçası bu muhteşem bir özellik. Özellikle dış çekimlerinizde elektrik bulma derdinizi ortadan kaldırıyor. Benim gibi ürün video çekimleri yapıyorsanız ve bunu her seferinde müşterileriniz yerine gidip orada yapmanız gerekiyorsa işinizi ne kadar kolaylaştıracak bir ürün olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Peki bu ürünü nerelerde kullanabilirsiniz? Klip ve kısa film çekimlerinde, düğün video ve fotoğraf çekimlerinizde, portre çekimlerinizde, röportaj videolarınızda, youtube videolarınızda ve ürün fotoğrafçılığında rahatlıkla kullanabileceğiniz ve yüksek kalitede ışık elde edebileceğiniz bir ürün.

Ürünün inceleme videosu için:

Ürün hakkında daha fazla bilgi veya satın almak için shop.olympus.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz