Ana Sayfa Haberler Pulitzer Ödülü Sahipleriyle Buluştu

Pulitzer Ödülü Sahipleriyle Buluştu

245
0

ABD’deki en prestijli gazetecilik ödüllerinden biri olan Pulitzer sahiplerini buldu. Bu yıl salgın nedeniyle New York’taki Columbia Üniversitesi’nde ödül töreni yapılmadı. Kazanan isimleri, Pulitzer Ödülleri Yönetim Kurulu’nun İdarecisi Dana Canedy, evinden yaptığı YouTube canlı yayınıyla açıkladı.

Son Dakika Fotoğrafçılığı ödülü Hong Hong’taki protestolar sırasında polis şiddetini ve direnişi gösteren fotoğraflarıyla Reuters fotoğraf servisine giderken, Öyküsel fotoğrafçılık kategorisinde ise Keşmir’deki hayatın çarpıcı belgesel fotoğraflarıyla Associated Press’ten Channi Anand, Mukhtar Khan ve Dar Yasin’e gitti.

Son Dakika Haber Fotoğrafçılığı

Bu yılın Son Dakika Haber Fotoğrafçılığı ödülü, eylemcilerin sivil özgürlüklerin ihlalini protesto ettikleri geniş kapsamlı ve aydınlatıcı Hong Hong fotoğrafları ile tüm Reuters fotoğraf servisinin oldu. Kazanan tüm fotoğrafları buradan görebilirsiniz.

Reuters- Ammar Awad, Tyrone Siu ve Willy Kurniawan
Reuters- Thomas Peter, Tyrone Siu, Anushree Fadnavis ve Jorge Silva

Öyküsel Fotoğrafçılık

Öyküsel Fotoğrafçılık ödülünün kazananları ise Hindistan’ın iletişim karartması uygulayarak bağımsızlığını geri çektiği Keşmir bölgesinin çarpıcı fotoğraflarını çeken Associated Press’ten Channi Anand, Mukhtar Khan ve Dar Yasin oldu. Kazanan fotoğrafların tamamını buradan görebilirsiniz.

Associated Press – Mukhtar Khan ve Dar Yasin
Associated Press – Mukhtar Khan ve Dar Yasin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz