Ana Sayfa İnceleme Herkes için Saramonic Lav Mic Mikrofon

Herkes için Saramonic Lav Mic Mikrofon

271
0

Bu yazımda size Saramonic markasının özellikle içerik üretenler için piyasaya sunduğu son derece kullanışlı bir mikrofonundan bahsedeceğim.

Saramonic Lav Mic yaka mikrofonu anlamına gelen Lavalier’den adını alan bu model neredeyse elinizdeki tüm video kaydedicileri ile uyumlu. Dslr ve aynasız makinelerinizle, video kameranızla, GoPro’nuzla ve tabi ki cep telefonu ve tabletlerinizle uyumlu bir şekilde çalışacak bir yapıya sahip. Yani üzerinde mikrofon girişi olan bir cihazınız varsa Saramonic Lav Mic tam size göre.

Günümüzde bir içerik üretirken en dikkatsizce davrandığımız konuların başında mikrofon kullanımı ve seçimi geliyor maalesef. Video kameraların üzerinde bulunan mikrofonların yeterli olabileceği düşüncesiyle maalesef belki de pek çok iyi içerik, çekilmiş güzel videolar izlenemeyecek bir ses kalitesizliğinde öylece kalıyor. Bir video çekecekseniz sesi de iyi kaydetmeniz gerekiyor. ”Hangi mikrofonu hangi cihazda kullanırım?” ”Hangisinin girişi nasıldı?” derdi tüm çekim yapan kişiler için yıllardan beri gelen bir problem maalesef. İşte Saramonic Lav Mic için çalışan mühendisler bunu o kadar iyi düşünmüşler ki; tek bir cihazı, kendi üzerinde gelen bir dönüştürücü kablosu ile ister mobil cihazınıza takabiliyorsunuz ister kamera ya da video çekeceğiniz makinelere ve hatta GoPro’nuza bile bağlayıp kullanabiliyorsunuz.

Üzerinde bir rüzgar filtresi görevi gören küçük süngeri, telefon ve kamera mikrofon girişi farklılığı sorununu ortadan kaldıran bir dönüştürücü, Go Pro’nuza özel bir giriş sağlayan usb adaptörü ile geliyor. Tabi ki yakanızda durmasını sağlayan bir de mandalı da beraberinde. Lav Mic AAA olarak geçen tek bir ince kalem pil ile çalışıyor ve performansınızı başından sonuna kadar kesintisiz kaydetmenizi sağlıyor, üstelik cihazınızın da gücünü kullanmadan kendi enerjisi ile çözüyor. 240 cm’lik kablosu ile de ister yakanızda ister sokak röportajlarında elinizde tutarak hızlı pratik çözümler üretmenizi sağlıyor. Lav Mic’in üzerinde diğer Saramonic ürünlerinde olduğu gibi bir kulaklık çıkışı bulunuyor. Böylece mikrofona gönderdiğiniz ses sinyalini kulaklığınızla kontrol edebilir, sonradan sürprizlerle karşılaşmamak için ses seviyenizi ayarlayabilirsiniz.

Üzerinde bulunan gain ayarından giriş sinyal seviye kontrolünü yapabilir tam istediğiniz ses seviyesinde kaydınızı yapabilirsiniz. Mikrofonu hem yakanıza takmak için bir mandalı bulunuyor ayrıca mikrofonun girdiği üniteyi de belinize, kıyafetinize ya da cebinize takabileceğiniz bir klips ile daha kolay kullanmanız mümkün oluyor. Kontrol paneli üzerinde iki mikrofon girişi olması sebebiyle üzerindeki seçilebilir Mono ve Stereo ayarları, sesleri kolayca ayrıştırmanızı sağlayacak ve görüntünüze seyircilerinizi etkileyeceğiniz stereo etki katacaktır.

İki mikrofon girişi olması sayesinde, tek bir kayıt cihazına mecburiyetten tek mikrofon kullanmak zorunda olmadan, ikinci kişinin de kullanacağı yaka mikrofonunu kontrol ünitesi üzerinden takıp iki kişilik mono ya da stereo seçiminizi de yaparak etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Kutu içeriğinde; mobil cihazlarınız için 1, kamera ve fotoğraf makineleriniz için 1 GoPro’larınız için 1 adet olmak üzere 3 adet sinyal iletim kablosu, yaka klipsli ve süngerli bir adet yaka mikrofonu, 1 adet de yine klipsli kontrol ünitesi çıkıyor. Size bir tek pilinizi takıp cihazlarınıza bağlayıp kullanmak kalıyor.


Ürün hakkında daha fazla bilgi almak veya satın almak için shop.olympus.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz