Ana Sayfa İnceleme Saramonic SR-M3 Mikrofon

Saramonic SR-M3 Mikrofon

266
0

Herkese merhaba bugün bu yazımızda Saramonic’ in SR-M3 modelinden bahsedeceğiz. Son derece kompakt yapıya sahip olan bu mikrofona gelin birlikte göz atalım.

Saramonic SR-M3, DSLR, aynasız fotoğraf makinelerine, video kameralara ve ses kayıt cihazlarına yayın kalitesinde ses sağlayan ve çok çeşitli ve kullanışlı özellikler sunan son derecede uygun fiyatlı bir shotgun mikrofondur. SR-M3 modeli 1 adet kulaklık çıkışına sahip, böylece kameranızda kulaklık jakı olmasa bile her zaman sesinizi referans olarak duyabilirsiniz. 3,5 mm mikrofon girişi, ikinci bir mikrofon takmanızı sağlıyor böylelikle kameranızın yalnızca tek bir mikrofon girişi varsa, SR-M3 ile beraber toplamda iki tane mikrofon kullanmanıza izin veriyor. 

Saramonic SR-XLM1 gibi klipsli bir yaka mikrofonu veya Saramonic’in herhangi bir mikrofonunu rahatlıkla ikinci ses olarak bağlayıp kullanabilirsiniz. SR-M3 ayrıca daha temiz sesler yakalamak ve daha uzak nesnelerin seslerini daha yakından alabilmesi için + 10dB’lik bir yükseltme anahtarına sahip. Yani bir konuşmacı kameradan biraz daha uzak olsa bile bu mikrofon o sesi alabilmek adına çalışıyor. Toplamda 30 gramlık hafif ağırlığı sayesinde gimbal üzerinde bile rahatça kullanılabiliyor. Bu mikrofon sınıfının en hafif ürünlerinden birisi ve makine üzerinde rahatsız etmeyen bir görünüme sahip.

Bu zengin ve net ses veren SR-M3 modeli yapısı itibari ile oldukça kompakt ve altında bulunan hot shoe kızağı sayesinde makinenize tam oturuyor. SR-M3’ün arkasındaki anahtar sayesinde konuşmacıdan gelen sesi daha anlaşılır hale getiriyor ve araçların düşük gürültüsü gibi dikkat dağıtan gürültüleri ortadan kaldırıyor.

Ürün ile alakalı olarak teknik bilgiler;

Frekans Tepkisi: 75 Hz – 18 kHz

Mikrofon Türü: Yönlü Condenser

Pil: 1 x AAA

Çıkışlar: 1 x kablolu erkek 3,5 mm TRS çıkışı, 1 x dişi 3,5 mm kulaklık çıkışı

Giriş: 1 x dişi 3,5 mm mikrofon girişi

Boyutlar: 14 x 5,8 x 4,1 cm

Ağırlık: 30g

Kutu içerisinde süngeri dahildir ve daha yüksek rüzgarlarda dış mekan kaydı için, SR-M3 (ayrı olarak satılır) için tasarlanmış olan M3-WS isimli deadcat süngeri kullanabilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse:

  • Dahili kulaklık jakına ve ikinci bir mikrofon eklemek için ek girişe sahip, yayın kalitesinde shotgun mikrofonu,
  • + 10dB boost anahtarı, daha temiz ses veren ve uzaktaki sesleri yakalamak için kullanılıyor,
  • Düşük kesimli anahtar, konuşmacının sesini daha anlaşılır hale getiriyor ve rahatsız edici gürültüleri ortadan kaldırıyor,
  • Sağlam entegre darbeli mikrofon, mikrofonu titreşim seslerinden yalıtıyor, mikrofona çarpsanız bile istenmeyen sesleri engelliyor,
  • Mikrofon gücünü pilden alıyor, bir AAA pil ile çalışıyor ve başka bir sisteme gereksinim duymuyor.

Bu yazımızda Saramonic SR-M3 modelinden bahsettik. Hem gimbal üzerinde hem de gimbal yokken size en iyi sesi sağlıyor. Kompakt yapısı ile ilgi çeken Saramonic SR-M3 modelini shop.olympus.com.tr sitesinden satın alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz