Ana Sayfa İnceleme Saramonic SR-WM4C Kablosuz Yaka Mikrofonu

Saramonic SR-WM4C Kablosuz Yaka Mikrofonu

157
0

Kablosuz bir şekilde ses alabileceğiniz omni-directional algı tipli bir mikrofon içeren Saramonic SR-WM4C, üst modeli olan Saramonic UWMIC9’dan birçok açıdan fark yaratırken bu seride ekran bulunmuyor.

Cihazda 4 farklı band seçeneği mevcut. Kayıt işlemi sırasında A – B – C – D veya bandlarından birisini hem alıcı hem de verici üzerinden aynı harfe getirmeniz yeterli oluyor. Alıcı ve verici otomatik olarak eşleşiyor. Bir alıcı ve bir verici ile kullanılabilen modelde aynı alıcıya birden fazla verici bağlanmasına ise ne yazık ki sistem müsaade etmiyor. Ancak 4 farklı kanal üzerinden 4 farklı vericiye sıralı olarak bağlanmanız mümkün. Yani A bandında bir verici, B bandında başka bir verici varsa aralarında, manuel olarak geçiş yapabilirsiniz.

Cihazın üzerindeki antenler uzunluk ve sağlamlık bakımından oldukça iyiler. Buna ek olarak antenlerin çıkarılabiliyor olması da ayrı bir güzellik. Bu sayede daha küçük taşıma alanlarına rahatlıkla sığabiliyor. Cihazın alıcısı üzerine yerleştirilen kulaklık çıkışı sayesinde vericiden gelen sesleri duymanız ve varsa bir sıkıntı video kaydı esnasında müdahale etmeniz mümkün kılınmış. Birçok kamerada kulaklık çıkışının olmaması sebebiyle bu özelliğin yer alması oldukça güzel.

Alıcı ve vericiyi kullanabilmeniz için gereken güç her iki cihaz için de 2 adet AA kalem pil üzerinden sağlanıyor. Pil kullanımı noktasında ise ortalama olarak 5 saate varan bir pil süresi var. Alıcının üzerinde bulunan ses çıkışımız ise 3.5mm boyutunda. Bu sayede bu alandan ister video kameraya, ister cep telefonuna isterseniz de bilgisayara direkt ses çıkışı sağlayabiliyorsunuz. Ürün 60 metreye kadar çekim imkanı sunuyor.

Özellikle Youtuberler için ideal bir ürün diyebiliriz. Plastik dış kasası sayesinde oldukça hafif. Gerek alıcı gerekse de verici size çok fazla bir yük bindirmeyecektir.

Bunun dışında açık veya kapalı alanda, sabit veya haraketli video çekimi yapan kullanıcılar için de iş görebilecek bir ürün. Maliyeti minimize etmek isteyen ve aynı zamanda sokak röportajı yapan kullanıcılar da bu mikrofon üzerinden röportaj yapabilirler. Birden fazla kişinin aynı anda konulabileceği ortamlarda ise bu model yerine bir üst modeli (UWMIC9) almanız gerekebilir.

Eğer ürünü Sokak Röportajları için kullanacaksanız bu durumdaSaramonic SR-HM4C serisi bir Kablosuz El Mikrofonu da satın almanız gerek.

Bu mikrofon da tıpkı kutu içerisinde çıkan verici gibi otomatik olarak ilgili bandı seçtiğiniz an alıcı ile eşleşiyor ve direkt olarak el mikrofonu üzerinden alıcıya veri aktarımına bağlıyor.

Saramonic SR-WM4C – Kutu İçerisinden Çıkanlar

 • Saramonic SR-WM4C Alıcı ve Verici Cihaz
 • Alıcı ve Verici İçin Sökülebilir Anten
 • Mini XLR Girişe Sahip 4C-M1 Çok Yönlü Yaka Mikrofonu
 • Timsah Tarzı Mikrofon Klipsi
 • Mikrofon Rüzgar Önleyici Köpük
 • Altın Kaplama Konnektörlü Kısa Sarmal 3.5 MM Kablo
 • 1/4 Tripot Adaptörü
 • Çıkarılabilir Kemer Klipsi
 • 2 adet Pil Haznesi
 • Kullanım Kılavuzu
 • Garanti Belgesi

Ürün hakkında daha fazla bilgi veya satın almak için shop.olympus.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz