Ana Sayfa İnceleme Suyun ve Gezegenimizin Hikayesini Anlatan Çarpıcı Fotoğraflar

Suyun ve Gezegenimizin Hikayesini Anlatan Çarpıcı Fotoğraflar

125
0

Water.shapes.earth, tecrübeli sanatçı ve hikâye anlatıcısı Milan Radisics’in suyun gezegenimiz üzerinde ne kadar büyük bir etkiye sahip olduğunu gösteren muhteşem fotoğraf projesi. Bu proje soyut sanat ve belgesel gerçekçilik arasında salınan bir dizi çarpıcı görüntü yakalamak için hava fotoğrafçılığını kullanarak suyun gezegenimizi nasıl şekillendirdiğini anlatıyor.

Şu ana kadar 12 ülkeyi fotoğraflayan ve çoğunlukla Avrupa’ya odaklanan proje, çok yakın bir gelecekte Afrika, Güney Amerika ve Hindistan’ı da arşivine eklemeyi planlıyor. Bu da demek oluyor ki çok daha fazla nefes kesen görüntüler bizi bekliyor olacak.

Aslına bakarsanız proje sadece suyun gezegenimiz üzerinde bıraktığı şekilleri anlatmaktan çok daha fazlasını yapmayı amaçlıyor. Bize bir hikâye anlatmak istiyor; buzulların erimesiyle başlayan çok sonraları kuraklığın akarsuları ve nehirleri yok etmesiyle ortaya çıkan şekiller ve kalıntılarla suyun ve Dünyamızın bir bakıma hüzünlü hikayesini. Bu fotoğraflar her ne kadar güzellikleriyle dikkatleri kendilerine fazlasıyla çekseler de aslında suyun ne kadar önemli olduğunu ve onu korumaktan başka çaremiz olmadığını anlatmak istiyor.

İşte suyun ve gezegenimizin hikayesi;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz