Ana Sayfa Haberler Taşınabilir, Katlanabilir, Esnek; MyFlat

Taşınabilir, Katlanabilir, Esnek; MyFlat

155
0

Yazı ve Fotoğraf: Murat Kalyoncu

Tüm stüdyo fotoğrafçılarının belki de en önemli yardımcı elemanları arasındadır strafor köpükler. Evet bildiğimiz bir tarafı siyaha boyanmış, diğer tarafı beyaz; 2 metrelik boyu,1 metrelik eniyle stüdyo ortamında ışığı yansıtmaya veya tam tersi ışığı emmeye yardımcı fotoğraf çekim elemanları olan strafor köpükler.


Günümüz şartlarıyla birlikte değişen fotoğrafçı ihtiyaçları bir yerden bir yere taşınması oldukça güç olan ve ışığı yansıtırken yapısı gereği üzerinde çizgiler ve detaylar barındıran strafor köpüklerin yerini bugün yeni bir ürün aldı. ABD’de ve Avrupa’da yoğun bir şekilde kullanılan sıkıştırılmış straforun kâğıdın yansıtma kalitesiyle buluştuğu ve taşınabilir olan düz bloklar.İster stüdyo içinde olsun ister stüdyo dışında oluşturacağınız çekim ortamlarında rahatlıkla taşınabilen, dilediğiniz araca sığacak şekilde tasarlanmış katlanabilen, bu yardımcı eleman artık tüm fotoğrafçılar için bir çeşit olmazsa olmaz. Katlandığında sadece 70×100 ölçüsünde olan MYflat’lerle istediğiniz yerde istediğiniz seti kurabilir ve bunun için büyük araçlara ihtiyaç duymazsınız.


Portre ve moda çekimlerinin yanı sıra ürün fotoğrafçılığı içinde harika sonuçlar veren Myflat’ler ışığı en-direkt yansıtması sebebiyle homojen ve yumuşak bir dağılımla mevcut ışık kaynağımıza ek bir ışık olarak çekimlerde aktif rol oynamaktadır. Fazlasıyla taşınabilir olmasının yanında katlanabilir de olmasının verdiği esneklikle farklı ışık teknikleri yaratmaya yardımcı bu ürünle çekiminize esneklik ve genişlik kazandırıp fotoğraflarınızı bir adım ileriye taşıyabilirsiniz. Bir fiyat/ performans ürünü olan Myflat’ler mevcut ışık kaynağınızı (harici/ doğal) ikiye katlayarak olası bir maliyet yükünü de aşmanıza yardımcı olacaktır. Myflat’lerin taşınabilir, katlanabilir ve modüler olmasının dışında bir diğer avantajı ise ürünün arka plan olarak da kullanılabilmesidir. Dilerseniz beyaz tarafı dilerseniz siyah tarafı kullanarak tüm çekimlerinizde bir arka plan oluşturabilir hatta mobilize olacağınız çekimlerde, dışarda kuracağınız setlerde size mobil stüdyo ortamını hemen oluşturma fırsatını veren bu ürünün siyah ve beyaz kısımlarını değişik şekillerde kombin ederek, desenli arka planlar oluşturmanıza da fırsat vermektedir.


Göründüğü üzere, ufak bir bütçeyle birçok çekim alternatifi oluşturmanızı sağlayan bu ürün artık Türkiye’de. Instagram üzerinden @myflatturkey hesabı ve www.myflatturkey.com web adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz