Ana Sayfa Adaptör Viltrox EF-FX2 İncelemesi

Viltrox EF-FX2 İncelemesi

171
0

Bu yazımda sizlere Fujifilm X gövdeli makinelerde Canon EF serisi lenslerin kullanmasını sağlayan bir adaptörden bahsedeceğim. Viltrox’un lens montaj adaptörü Canon EF montajlı lensin tam elektronik iletişim özelliğine sahip FUJIFILM X yuvalı bir fotoğraf makinesiyle kullanılmasına izin vermek için tasarlanmıştır. EF-FX1 modeliyle kıyasladığımızda tek bir farkı var o da odak uzaklığı orjinaline göre 0.71 oranında çarpılması. Şimdi bu ilginç ürünü yakından tanıyalım.

Viltrox, yıllardır ışık sistemleri, adaptör ve son olarak yeni atıldığı fotoğraf makinesi lensi gibi temel ihtiyaçları karşılayabilecek bir ürün gamına sahip. Hal böyle olunca kullanıcılar için gerekli olan durumlarda öne çıkıp, çözüm yolu bulma konusunda başarılı bir şekilde ilerliyor. EF-FX2 montaj adaptörü Canon EF serisi lenslerin kameranıza mükemmel bir şekilde bağlanıp kullanılmasını sağlıyor. Böylece farklı markaların ya da gövdesini sattığınız zaman elinizde kalmış olan kaliteli EF bayonet lensi Fujiflm gövdenizde kullanma şansına sahip oluyorsunuz. Ayrıca kameranıza takılan lens ile kullanıldığında Exif bilgileri oluşturabiliyorsa, bu adaptör dosyaları ile uyumlu bir FUJIFİLM X-mount kamera ile birlikte kullanıldığında bilgilerin kaydedilmesini de sağlıyor. Yani uyumlu bir lens ile Exif bilgilerini direkt olarak kameranızda görebiliyorsunuz.

Ürünün teknik özellikleri ise şöyle:

  Model   EF-FX2 adaptör yuvası
  Uyumlu lensler   Canon EF serisi lensler
  Uyumlu kameralar     Fuji X montaj aynasız 
  Odak modu   Otomatik odaklama
  Odak Lens Çarpanı              0.71x
  Optik gözlükler   4 grup, 4 element 
  Bellenim yükseltmesi   USB yükseltme bağlantı noktası
  Üçayak soketi   1/4″
  Çap ve Uzunluk   68mm x 27mm
  Ağırlık   Yaklaşık 145 g (kapak hariç)                     
  Ön kapak   Kamera kapağı
  Arka kapak   Lens Toz kapağı

Fuji X bayonetli aynasız fotoğraf makinelerine takacağınız EF bayonetli lensleriniz için tasarlanmış olan bu adaptör dahili olarak elektronik kontaklarla, metal, dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip olup ayrıca AF işlevine sahip. Viltrox EF-FX2 Fujifilm kullanıcıları için tam aranılan ürün özelliklerini karşılıyor ve rahat bir kullanım imkanı sunuyor. Bu adaptör üzerine takacağınız Canon lenslerinizi rahatça AF yaparak kullanabileceksiniz. Bu adaptörün bir diğer özelliği ise üzerinde USB portunun bulunması, bu sayede güncelleme durumlarında rahatlıkla işlerinizi halledebilecek durumda olacaksınız.

Bu adaptörü kısaca özetleyecek olursak:

* Altın kaplama elektronik kontak

* Otomatik odaklama fonksiyonu

* Dahili metal elektronik kontak, hassas odak

* Dayanıklı metal malzeme

* Canon EF için uyumlu

Ürün hakkında daha fazla bilgi veya satın almak için shop.olympus.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz