Ana Sayfa Adaptör Viltrox EF-M1

Viltrox EF-M1

113
0

Bu yazımızda çevrenizde görmenizin mümkün olduğu çok kullanılan bir lens adaptöründen, Viltrox EF-M1’den bahsedeceğiz.

Viltrox EF-M1 modeli, Canon EF veya EF-s montajlı lensin tam elektronik iletişim özelliğine sahip Micro Four Thirds fotoğraf makinesiyle kullanılmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Peki nedir bu Micro Four Thirds? Bu sistem, aynasız değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makineleri, video kameralar ve lenslerin tasarımı ve geliştirilmesi için Olympus ve Panasonic tarafından 2008 yılında piyasaya sürülen bir standarttır. Bu sayede Olympus için kullanılan kendi lenslerinin dışında Canon EF ve EF-S serisi lenslerini de değerlendirmek isteyen kişiler için çok güzel bir seçenek yaratılmış oldu.

Adaptörün çıkarılabilir tripod ayağının alt kısmına 1/4” aksesuar dişlisi takılmıştır böylece tripodlara veya 1/4″ montajlı hızlı serbest bırakma plakalarına (plate) doğrudan bağlantı sağlar. Ürün yazılımını yükseltmek için ayrıca bir mikro USB bağlantı noktası içeriyor. Buradan güncellemeleri rahatça yapabiliyorsunuz. Hafif ve kaliteli bir gövdeye sahip olan Viltrox EF-M1 çok kararlı bir netlemeye sahip. Aynı zamanda exif bilgilerinin makineden okunması için gerekli olan altın uçlu pinleri de bünyesinde barındırıyor. Hem metal kasanın verdiği kalite hissi hem de kameranızda göstereceği hızlı netleme performansı hayran olacağınız özelliklerden birkaçı. Bugüne kadar piyasada çok çeşitli lens adaptörleri boy gösterdi ancak hiçbiri Viltrox EF-M1 kadar fiyat/performans konusundaki başarısıyla ön plana çıkamadı. Viltrox, kullanıcıların gözünde sadece ışık değil adaptör konusunda da öncü firmalardan birisi olmayı başardığını kanıtlamış oldu.

Viltrox EF-M1’ in kısaca özellikleri

• Altın kaplamalı elektronik kontak, Otomatik odaklama fonksiyonu

• AF, kamera gövdesinden objektiften diyafram açıklığına ayarlanabilir.

• Daha dayanıklı metal malzeme

• Tüm EF-lensler için uyumlu

Ürünün Teknik Özellikleri

Model                                         EF-M1 montaj adaptörü

Uyumlu lensler                            Canon EF / EF-S serisi lensler

Uyumlu kameralar                       M43 serisi kameralar

Odak modu                                 Otomatik odaklama          

Çap ve Uzunluk                           Φ67mm x 25mm

Ağırlık                                        Yaklaşık. 115 g (kapak hariç)

Ön kapak                                    Kamera kapağı

Arka kapak                                  Lens Toz kapağı

Siz de farklı serideki lenslerinizi Olympus, Panasonic, Blackmagic, Zcam gibi kameralarda kullanmak isterseniz bu adaptörü rahatça kullanabilirsiniz. Bu yazımızda da bizle birlikte olduğunuz için teşekkür eder, Zoom İthalat ailesi olarak sağlıklı günler dileriz.

Ürün hakkında daha fazla bilgi veya satın almak için shop.olympus.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz