Ana Sayfa İnceleme Küçük,Kompakt ve Hafif; C1 ve C1 Plus

Küçük,Kompakt ve Hafif; C1 ve C1 Plus

261
0

Yakın zamanda tanıtılan Profoto C1 ve C1 Plus ürünleri, ihtiyaç duyulan ve eksikliği hissedilen cep telefonu fotoğrafçılığı alanındaki boşluğu dolduran ürünler oldu. Profoto A1 den tanıdığımız bir kilit mekanizması ile gelen cihaz birçok aksesuarı ile birlikte tanıtıldı. Boyut olarak bir cep telefonundan küçük olan yeni C1 ailesi, yetenekleri ile göz dolduruyor.


Öncelikli olarak cep telefonu kullanıcılarının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmış bu cihaz profesyonel fotoğrafçıların da kullanabileceği bir yapıya sahip. Cep telefonu kullanıcılarının sürekli ışık kaynağının ışık ısı değerinin (kelvin) ayarlayabiliyor olması ve renk dengeleyici filtreleri kullanabilmesi, başta Instagram ya da YouTube gibi fotoğraf, video tabanlı sosyal medya platformlarına içerik üretenler için biçilmiş kaftan.


Ancak benim için en şaşırtıcı tarafı aynasız makinalar ile göstermiş olduğu performans oldu. Test için kullandığımız Olympus E-M5 Mark 3 fotoğraf makinası ile göstermiş olduğu performans, profesyonel olarak bu işi yapan insanları gayet mutlu edebilecek seviyede. Sahip olduğu dome diffuser sayesinde ışığı homojen ve dengeli bir şekilde yaymak konusundaki başarımı sayesinde tek bir C1 ile hem ışıksız ortamlarda baskın ışık olarak hem de az ışıklı ortamlarda güzel bir gün ışığı dengeleyicisi olarak kullanabiliyorsunuz.  


Sokaktaki performası ise kurtarıcı niteliğinde. Gün ışığını baskılamak amacı ile üretilmiş bir cihaz olmadığı için, karanlıkta kalan yerleri aydınlatmak ve özellikle model çekimlerinde modelinizin yüzüne düşen ışığı pürüzsüzleştirmek konusunda gerçekten başarılı bir ürün.Sadece 1 monopoda bağlayarak tek elimizle fotoğraf çekerken diğer elimizle ışığı yönetmemiz mümkün oluyor. Dolayısı ile asistan ihtiyacını tamamen ortadan kaldıran bir ürün olarak kullanabilmemiz mümkün. Ayrıca Profoto C1 ve C1 Plus, Profoto’nun air ekosistemine dahil olan ürünler. Bu yüzden de sahip olduğunuz tüm diğer Profoto ürünleri ile sorunsuz çalışabiliyor.  Özetle ister bir cep telefonu ile içerik üreticisi, ister bir fotoğraf profesyoneli olun, Profoto C1 ve C1 Plus boyutlarının çok ötesine geçen yetenekleri ile sizi tatmin edecek sonuçlar verecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz