Ana Sayfa Gimbal Zhiyun Smooth Q2’de Uzaktan Kumanda Kullanımı

Zhiyun Smooth Q2’de Uzaktan Kumanda Kullanımı

190
0

Normal şartlarda Zhiyun Smooth Q2’yi uzaktan kontrol edebilen bir ürün ya da yazılım seçeneği yok. Ancak tabi ki çareler hiçbir zaman tükenmiyor. Bu yazımda, Smooth Q2’yi ikinci bir telefon kullanarak nasıl uzaktan kumanda edebileceğinizi anlatacağım.

Önce ikinci telefonu nasıl bağlayacağımıza bakalım. İkinci telefonu, ZY Play ile Smooth Q2’ye bağlayabilmeniz için, öncelikle Smooth Q2 üzerinde yer alan birinci telefondan ZY Play bağlantısını kesmemiz gerekiyor.

Birinci telefondan ayarlara gidin. Bluetooth ayarlarına girin. Smooth Q2’yi seçin ve “bu aygıtı unut” a dokunun. Artık birinci telefonla bağlantı kesildi. Birinci telefonun kamerasını açın. O bir kenarda bizi beklesin.

Şimdi ikinci telefon ile bağlantı yapalım. İkinci telefonda ZY Play’i açın ve Smooth Q2 ile bağlantıyı kurun.

İkinci telefon ile Smooth Q2 bağlantısı artık kuruldu. Smooth Q2 arayüzünde kumanda fonksiyonu yok, bu yüzden Smooth Q2’yi joystick üzerinden kontrol edebilmemiz için bir değişiklik yapmamız gerekiyor.

Ayarlara girin ve “Switch to Normal Camera” ya dokunun. Şu an Smooth Q’nun ya da bir diğer deyişle standart arayüze geçiş yaptınız. İkinci telefonu yan çevirin ve telefonunuzun döndürme kilidinin açık olduğuna emin olun.

Sağ alt kısımdaki PTZ menüsü simgesine basın ve buradan joysticki seçin.

Locking moduna geçiş yaptığınızda, Smooth Q2’yi, ikinci telefondan dilediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.

Following modunda roll hareketini yapabilirsiniz. Ayrıca açıları resetleyebilirsiniz. Joystick kontrol yönlerini istediğiniz gibi değiştirebileceğinizi unutmayın. Birinci telefon Smooth Q2’ye bağlı olmadığından, kayıt başlatıp durduramazsınız. Bu bağlantı şekli ile sadece yönleri yani joystick hareketlerini kontrol edebilirsiniz. Bunu, bir tablet kullanarak da yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz